Kuweta dla kota

4
33

Koty to wbrew pozorom bardzo wdzięczne zwierzęta. One także tak jak psy potrafią przywiązać się do swojego właściciela. Można je także nauczyć nie tylko skomplikowanych sztuczek, ale również załatwiana swoich potrzeb w specjalnym miejscu. Wydawać by się mogło, że wybór kuwety dla kota to prosta i bardzo prozaiczna sprawa. Wystarczy zakupić plastikowy pojemnik, żwirek i gotowe. Tymczasem koty podobnie tak jak my mają swoje różne gusta i dobór żwirku oraz kuwety często odbywa się metodą prób i błędów. Jak zatem kupić dobrą kuwetę?

Jeśli mamy małego, kilkumiesięcznego zwierzaczka to będzie on bardzo ciekawy świata. My jednak jako jego właściciele powinniśmy już od samego początku uczyć go higieny. Kuweta dla takiego maleństwa także może być małych rozmiarów. W tym przypadku ważniejsze jest to, aby wybrany przez nas model nie był zbyt wysoki. Jeśli ścianki kuwety będą za wysokie to nasz ulubieniec szybko się zniechęci i zanim wejdzie do kuwety to może nam zostawić przykrą niespodziankę. Jeżeli natomiast chodzi o duże i w pełni dorosłe koty to bywają one bardziej subordynowane. Chociaż także mają swoje potrzeby i zachcianki. Jeśli na przykład nasz kotek uwielbia kopać żwirek to najlepszym wyjściem jest zakup kuwety w formie domku lub też z bardzo wysokimi ściankami. Ta pierwsza opcja przydatna jest także dla wstydliwych kociaków. To nieprawdopodobne jak wiele cech ludzkich przejmują zwierzęta, koty także mogą wstydzić się załatwiana swoich potrzeb na naszych oczach a taka zabudowana kuweta zapewni im najwyższy komfort. Mogą się zdarzyć także sytuacje w których kot na swoich łapkach wynosi żwirek i zabrudzenia, żeby temu zapobiec należy wybrać kuwetę z przedsionkiem.

Poza tym ważna jest także sama wielkość, kuweta nie może być zbyt mała. Nasz kot musi swobodnie załatwić swoje potrzeby. Co do kształtów i kolorów to uzależnione to jest od naszych indywidualnych gustów. Jeśli natomiast nie chcemy używać żwirku to możemy zdecydować się nowoczesne kuwety, nazywane także suchymi. Na spodzie mają one dodatkowy pojemnik oraz dziurkowaną wkładkę, która pochłania wilgoć. Trzeba jednak wspomnieć, że tego rodzaju kuwety nie należą do najtańszych a ich posiadacze często skarżą się na przykry zapach.

Kuweta dla kota - Ranking 2019

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Yarro Toaleta Trendy Zakochany Kot -Szara 57 Cm + Przesyłka Gratis!!!YarroAktualna Cena
2Yarro Cube Multi Box domek, Kuweta kryta, legowisko dla kota z materacem termoelastycYarroAktualna Cena
3Savic Kuweta dla kota Nestor Impression "Kitten", jasnoszary/biały - Filtr z aktywnego węgla,1 szt.SavicAktualna Cena
4Trixie Kuweta dla kota Kuweta odkryta Delio TX-40393TrixieAktualna Cena
5Stefanplast Kuweta kryta Cathy z filtrem Biało-Zielona [97548] 8279StefanplastAktualna Cena

W tabeli prezentujemy ranking najpopularniejszych produktów z kategorii Kuweta dla kota. Zestawienie powstało na podstawie danych pobranych z serwisu Skąpiec.pl i przedstawia najpopularniejsze, cieszące się największą popularnością i dobrą opinią produkty. Ranking jest zaktualizowany codziennie.

O to pytają wielbiciele domowych zwierząt:

  • kuweta dla kota

Kuweta dla kota - 4 Opinie i komentarze

  1. Kiedyś kuwety robiło się samodzielnie i nie było z tym problemu. Jednak po co się bawić, jak kuwetę można kupić już za 10 zł! Sam jestem w szoku, że takie ceny nawet są.

  2. Mam w domu dwa koty. Bardzo się lubią, na szczęście! Ostatnio wymieniałam kuwetę i najlepszą kuwetą dla kota jest ta z Curvera. To bardzo fajna firma, która specjalizuje się w produkowaniu super pojemników, nie tylko dla zwierząt!

  3. Najlepsza kuweta dla kota, to ta, którą on sam polubi. Może wydawać się to śmieszne, ale mój kot na przykład nie zaakceptował dwóch kuwet, które kupiłam. Nie wiem co mu nie pasowało, bo były nowe, dokładnie oczyszczone i przygotowane specjalnie dla niego, ale nie chciał się tam załatwiać! W końcu trafiłam na kuwetę, którą polubił i nawet nie wiecie, jak się ucieszyłam.

  4. Kuweta dla kota wcale nie musi być zamknięta. Ja wybieram zawsze otwarte i wcale nie powodują one większego bałaganu. Odkryłam ostatnio maty, które kładzie się przed kuwetą i jak kot wychodzi, to żwirek zostaje na macie. Wtedy nic się po mieszkaniu nie roznosi i można utrzymać ten kąt w porządku i czystości. Wtedy mam wrażenie, że kuweta nie ma znaczenia. Żeby tylko kot chciał się do niej załatwiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here