Smycz dla psa

4
50

Osoby, które posiadają psy wiedzą jak ważne jest dobieranie poszczególnych elementów ich wyposażenia. Każdy pies powinien czuć się jak domownik, w związku z tym musimy mu kupić odpowiednie legowisko, jakieś zabawki a także miski. Poza tym nieodzownym elementem jest także dobranie smyczy, obroży i kagańca. Nawet dobrze wyszkolony pies, który jest bezwzględnie posłuszny i który chodzi za nami krok w krok musi posiadać własną smycz.

Zanim stałam się właścicielem psa wydawało mi się, że dobranie odpowiednich akcesoriów to kwestia paru chwil. Kiedy jednak udałam się do specjalistycznego sklepu to szybko przekonałam się, że takie prozaiczne zajęcie jak wybranie właściwej smyczy wcale nie jest takie proste. Jak zatem z tylu różnorodnych produktów wybrać ten, który przypadnie do gustu zarówno nam jak i naszemu pupilowi?

Musimy wiedzieć, że smycze dostępne są w kilku wariantach. I tak na początek omówimy smycze zwykłe. Zwykłe czyli takie, które są wykonane z prostego sznurka, skóry czy też taśmy. Ich koniec wyposażony jest w specjalny karabińczyk umożliwiający zapinanie smyczy do obroży i do szelek.  Jeżeli nasz pies należy do małych i lekkich ras, to cienka smycz z delikatnym karabińczykiem powinna wystarczyć. Jeśli natomiast jesteśmy właścicielami psa rasy olbrzymiej to cienki sznurek i mały karabińczyk nie będzie dobrym rozwiązaniem. Co do długości to taka zwykła smycz powinna mieć od jednego do dwóch metrów długości. Należy zwrócić uwagę na to, żeby smycz nie plątała się pod nogami.

Kolejnym rodzajem smyczy jest smycz automatyczna. Jej długość może być automatycznie zmieniania, jest to bardzo dobre rozwiązanie na codzienne spacery. W zależności od sytuacji możemy dać naszemu pupilowi więcej swobody, ale możemy także prowadzić go tuż przy nodze.

Jeszcze jednym rodzajem jest smycz z dwoma karabińczykami. Będzie to świetny wybór gdy na przykład biegamy razem ze swoim psem. Jeden karabińczyk wpinamy do swojego paska a drugi zapinamy do obroży. Dzięki temu mamy wolne ręce i możemy na przykład swobodnie odbyć codzienny trening. A jeśli już o karabińczykach mowa to najlepiej wybierać te mosiężne i te które wykorzystują alpiniści. W przypadku dużych psów jest to świetne rozwiązanie. Ponadto zwracajmy także uwagę na uchwyt. Zwykłe smycze mają na końcu pętelki, natomiast smycze automatyczne to osobne, plastikowe uchwyty.

Smycz dla psa - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Smycz dla psa, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Smycz dla psa. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingSmycz dla psaProducentCena
1Haas F1 Team Giant M Pásek 8M/25Kg NeonHaas F1 Team Aktualna Cena
2Flexi New Classic Smycz taśma L 5m czarna [FL-2329] MS_14855FlexiAktualna Cena
3Flexi Smycz Design linka S 5m różowyFlexiAktualna Cena
4Flexi New Comfort TAPE Large Smycz kolor czerwony 8mFlexiAktualna Cena
5Flexi New Neon Smycz taśma M 5m 4000498031704FlexiAktualna Cena

Smycz dla psa - Opinie

  1. Przez wiele lat miałam standardową smycz dla naszego psa, jednak odkąd kupiłam automatyczną nasze spacery znacznie się zmieniły, oczywiście dla plus i mój pies to czuje. Teraz nawet na smyczy może poczuć wolność, a ja nie muszę biegać jak szalona, bo smycz często była za krótka.

  2. Idealnie to napisane, każdy pies powinien mieć swoją smycz! Najlepsza smycz dla psa, to przede wszystkim długa smycz. My mamy taką rozwijaną, która idealnie się sprawdza na dłuższych spacerach. Dobra smycz powinna być wykonana z dobrej jakości materiału, aby wytrzymała siłę ciągnięcia.

  3. Dla mnie i dla mojego psa, najlepsza smycz dla psa, to ta automatyczna. Mój pies uwielbia chodzić własnymi ścieżkami, a niestety na zwykłej, krótkiej smyczy nie jest to wykonalne, żebym biegała po wszystkich krzakach. Na szczęście automatyczna smycz pozwoliła nam na większą swobodę i trochę biegania nawet w mieście.

  4. Długo mieliśmy zwykłą smycz dla psa. Taką po prostu długą, ze skóry. Później zdecydowaliśmy się na jakąś nowość i kupiliśmy właśnie taką, jak jest na zdjęciu powyżej. Po dłuższym czasie jednak była dla nas nie wygodna. Chyba przyzwyczailiśmy się do prostej, długiej smyczy. Ale w sklepach jest taki ogromny wybór, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie i swojego czworonoga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here