Transporter dla kota

Kot to nasz ulubieniec, który bardzo często towarzyszy nam w różnego rodzaju podróżach. Ze względu na jego bezpieczeństwo a także z uwagi na obowiązujące przepisy kot podczas podróży musi posiadać odpowiedni transporter. Taki przedmiot przydaje się także wtedy, gdy udajemy się na przykład z wizytą kontrolną do weterynarza. Jak zatem wybrać odpowiednią klatkę?

Wbrew pozorom wybór takiego sprzętu wcale nie jest taki prosty. Jeśli faktycznie mało podróżujemy i jeżeli wiemy, że taki transporter będzie używany sporadycznie to nie ma co wybierać najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy zakupić plastikową klatkę z metalowymi drzwiczkami i gotowe. Jeśli jednak wiemy, że takie urządzenie bardzo nam się przyda to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że transporter powinien spełniać kilka ważnych funkcji.

Po pierwsze jeśli zamierzamy latać samolotem to klatka musi spełniać obowiązujące wymogi. W tym wypadku dobrze jest wybierać model z odpowiednią cyrkulacją powietrza, oraz z przydatnym schowkiem na dokumenty.

Po drugie koty, które nie bardzo lubią przebywać w takich klatkach mogą czuć się podenerwowane i zagrożone a przez to będą próbować wyłamać drzwiczki. Okazuje się, że zwykłe metalowe drzwiczki ze słabym zamkiem to żadna przeszkoda dla zdeterminowanego kota. Jeśli nie chcemy aby nasz zwierzak uciekł wybieramy solidne drzwiczki z mocnym zamkiem i z odpowiednią cyrkulacją powietrza. W przypadku małych kotów przydatne są także górne drzwiczki ułatwiające wyciąganie zwierzęcia. Poza tym nasz transporter może mieć także na wyposażeniu miskę do wody i do pokarmu. W niektórych modelach takie miski umieszczone są na drzwiczkach transportera, dzięki temu nie ulegają przemieszczaniu się. Klatka dla kota powinna być dobierana do jego wymiarów, nasz pupil nawet podczas wielogodzinnej podróży musi czuć się swobodnie, nic nie powinno krępować jego ruchów.

Jeżeli chodzi o nas właścicieli kotów, to transporter powinien przede wszystkim łatwo się czyścić i mieć wygodny uchwyt. Jeżeli mamy małego kociaka to sprawdzi się klatka w formie zamykanego koszyka, ma ona dwie bardzo wygodne rączki. Pozostałe koty lepiej jest przenosić w większych klatkach w kształcie prostokąta.

Transporter dla kota - Ranking 2018

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Yarro Transporter Mały drzwi plastikowe szary [Y2501] 13532YarroAktualna Cena
2Ibiyaya Transporter na ramięIbiyayaAktualna Cena
3Zolux Torba Transportowa "5Th Avenue" Mała Kol. Jasnobrązowy- Rób Zakupy I Zbieraj Punkty Payback - Darmowa Wysyłka Od 99 ZłZoluxAktualna Cena
4Trixie Torba-Nosidło AminaTrixieAktualna Cena
5Trixie Torba Transporterortowa georgia nylon 21x25x45 cm brązowo-czarnaTrixieAktualna Cena

W tabeli prezentujemy ranking najpopularniejszych produktów z kategorii Transporter dla kota. Zestawienie powstało na podstawie danych pobranych z serwisu Skąpiec.pl i przedstawia najpopularniejsze, cieszące się największą popularnością i dobrą opinią produkty. Ranking jest zaktualizowany codziennie.

O to pytają wielbiciele domowych zwierząt:

  • transporter dla kota
  • jaki transporter dla kota
Comments
  1. Irena

    Dla mnie transporter dla kota to podstawa, szczególnie jeżeli podróżujemy. My mamy transporter z Gullivera, dość duży, ale kot też jest sporych rozmiarów dlatego trzeba dostarczyć mu trochę przestrzeni. Już kolejny sezon z nim jeździmy i naprawdę się sprawdza, jest bardzo wytrzymały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *