Transporter dla kota

4
40

Kot to nasz ulubieniec, który bardzo często towarzyszy nam w różnego rodzaju podróżach. Ze względu na jego bezpieczeństwo a także z uwagi na obowiązujące przepisy kot podczas podróży musi posiadać odpowiedni transporter. Taki przedmiot przydaje się także wtedy, gdy udajemy się na przykład z wizytą kontrolną do weterynarza. Jak zatem wybrać odpowiednią klatkę?

Wbrew pozorom wybór takiego sprzętu wcale nie jest taki prosty. Jeśli faktycznie mało podróżujemy i jeżeli wiemy, że taki transporter będzie używany sporadycznie to nie ma co wybierać najbardziej nowoczesnych rozwiązań. Wystarczy zakupić plastikową klatkę z metalowymi drzwiczkami i gotowe. Jeśli jednak wiemy, że takie urządzenie bardzo nam się przyda to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że transporter powinien spełniać kilka ważnych funkcji.

Po pierwsze jeśli zamierzamy latać samolotem to klatka musi spełniać obowiązujące wymogi. W tym wypadku dobrze jest wybierać model z odpowiednią cyrkulacją powietrza, oraz z przydatnym schowkiem na dokumenty.

Po drugie koty, które nie bardzo lubią przebywać w takich klatkach mogą czuć się podenerwowane i zagrożone a przez to będą próbować wyłamać drzwiczki. Okazuje się, że zwykłe metalowe drzwiczki ze słabym zamkiem to żadna przeszkoda dla zdeterminowanego kota. Jeśli nie chcemy aby nasz zwierzak uciekł wybieramy solidne drzwiczki z mocnym zamkiem i z odpowiednią cyrkulacją powietrza. W przypadku małych kotów przydatne są także górne drzwiczki ułatwiające wyciąganie zwierzęcia. Poza tym nasz transporter może mieć także na wyposażeniu miskę do wody i do pokarmu. W niektórych modelach takie miski umieszczone są na drzwiczkach transportera, dzięki temu nie ulegają przemieszczaniu się. Klatka dla kota powinna być dobierana do jego wymiarów, nasz pupil nawet podczas wielogodzinnej podróży musi czuć się swobodnie, nic nie powinno krępować jego ruchów.

Jeżeli chodzi o nas właścicieli kotów, to transporter powinien przede wszystkim łatwo się czyścić i mieć wygodny uchwyt. Jeżeli mamy małego kociaka to sprawdzi się klatka w formie zamykanego koszyka, ma ona dwie bardzo wygodne rączki. Pozostałe koty lepiej jest przenosić w większych klatkach w kształcie prostokąta.

Transporter dla kota - Ranking 2019

Polecamy sprawdzić ranking w kategorii Transporter dla kota, który codziennie aktualizujemy poprzez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingTransporter dla kotaProducentCena
1Curver Transporter Petlife beżowyCurverAktualna Cena
2Zolux Torba Transporterortowa dla zwierząt mała jasnobrązowa [423410TAU] 4289ZoluxAktualna Cena
3Trixie Plecak Do Transportu PsaTrixieAktualna Cena
4Yarro Transporter Mały drzwi plastikowe szary [Y2501] 13532YarroAktualna Cena
5Zolux Torba transportowa rozmiar L kolor czarnyZoluxAktualna Cena

Transporter dla kota - Opinie

  1. Dla mnie transporter dla kota to podstawa, szczególnie jeżeli podróżujemy. My mamy transporter z Gullivera, dość duży, ale kot też jest sporych rozmiarów dlatego trzeba dostarczyć mu trochę przestrzeni. Już kolejny sezon z nim jeździmy i naprawdę się sprawdza, jest bardzo wytrzymały.

  2. Dobrze powiedziane, bardzo dobrze jest mieć drzwiczki, które są na górze. Ładniej wyciągać kota, kiedy jest taka potrzeba. Najlepszy transporter dla kota to jak dla mnie ten, który jest wykonany z miękkiego materiału. Mój kot w takim czuje się najlepiej.

  3. Widzę, dobry transporter dla kota, który ma dodatkowo w środku zamontowane miseczki. To chyba jedno z moich marzeń. Muszę taki kupić niedługo, bo planuję dłuższą podróż, a taki transporter wydaje mi się być naprawdę bardzo praktyczny. W ogóle bardzo dobrze, że ktoś wymyślił taki transporter. Sporo ułatwia, szczególnie mi, ponieważ dużo podróżuję, a najwięcej pociągami.

  4. Od wielu lat transporter dla kota mam ten sam. Świetnie się sprawdza, więc nie mam po co go wymieniać. Jest duży, plastikowy i ma duże okienku na górze. Lubię go, bo mimo rozmiarów jest poręczny i dobrze się z nim przemieszcza. Nie sprawia problemów. Teraz jednak myślę nad zmianą i bardzo podobają mi się te, które mają zamontowane miseczki. Widzę, że w komentarzach też zyskuje popularność. Spore ułatwienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here