Buda dla psa

3
35

Nasi czworonożni przyjaciele bardzo się do nas przywiązują, jednak nie zawsze możemy z nimi mieszkać pod jednym dachem. Jeżeli mamy dom z ogrodem, to świetnym pomysłem jest zrobienie specjalnego kącika dla psa. Taki teren możemy ogrodzić siatką lub niewielkim płotem, możemy tam także postawić budę dla psa. Nowoczesne konstrukcje są na tyle bezpieczne i chroniące przed czynnikami zewnętrznymi, że nie musimy się obawiać o komfort naszych pupili.

Jeżeli chcemy już kupić taką gotową budę to najważniejszą kwestią będą jej wymiary. Nie jest to uzależnione od naszego widzimisie, tylko od tego jaki rozmiar ma nasz pies. Jeśli na chwilę obecną posiadamy małego szczeniaczka to sprawdźmy jaki rozmiar on osiągnie w pełni swojego wieku. Buda dla psa nie może być zbyt duża. Maleńki piesek w budzie dla psa olbrzyma będzie się czuł bardzo niepewnie a do tego szybko zmarznie. Psy bowiem ogrzewają budy własnym ciałem. Dobierając wymiary załóżmy sobie margines trzydziestu centymetrów tak aby nasz pies w zależności od potrzeb mógł się swobodnie wyciągnąć.

Co do samego kształtu to dobrym rozwiązaniem jest wybór budy z małym przedsionkiem. Zarówno to pierwsze, główne wejście jak i to wejście do tylnej części budy powinno być czymś osłonięte od wiatru. Taki przedsionek sprawi, że pies wchodzący do środka automatycznie zostawi w nim część zabrudzeń w postaci śniegu czy błota. Buta dla naszego pupila musi go chronić także przed deszczem, wiatrem i mrozem. Zarówno na podłodze jak i na ściankach bocznych oraz na dachu powinno być umieszczone specjalne ocieplenie. Oczywiście najlepiej jest gdy takie ocieplenie schowane jest pomiędzy ściankami.

Jeżeli nasz czworonożny przyjaciel lubi miękkie legowisko to do środka można także włożyć jakiś koc. Jednak z doświadczenia wiem, że nie każdy pies będzie potrafił przejść obojętnie wobec takiego koca. Niektóre rasy mają skłonności do niszczenia i już po pierwszej nocy z takiego koca mogą zostać same strzępy. Dobrze jest gdy buda dla psa jest całkiem nowa, jeżeli naszego pupila umieścimy w jakimś używanym przybytku to może on nie zaakceptować zapachu jaki został poprzedni właściciel. Psy są bardzo wyczulone na zapach innych zwierząt.

Buda dla psa o wysokości do 20 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz45 cm55 cm50 cm
Od wewnątrz30 cm40 cm35 cm
Buda dla psa o wysokości 21 – 35 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz 55 cm 70 cm 60 cm
Od wewnątrz 40 cm 55 cm 45 cm
Buda dla psa o wysokości 36 – 45 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz 60 cm 80 cm 70 cm
Od wewnątrz 45 cm 65 cm 55 cm
Buda dla psa o wysokości 46 – 55 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz 70 cm 95 cm 80 cm
Od wewnątrz 55 cm 80 cm 65 cm
Buda dla psa o wysokości 56 – 62 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz 80 cm 110 cm 95 cm
Od wewnątrz 65 cm 95 cm 80 cm
Buda dla psa o wysokości 63 – 70 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz 85 cm 120cm 100 cm
Od wewnątrz 70 cm 105 cm 85 cm
Buda dla psa o wysokości powyżej 70 cm
WymiarySzerokośćDługośćWysokość
Od zewnątrz 100 cm 140 cm 110 cm
Od wewnątrz 85 cm 125 cm 95 cm

Buda dla psa - Ranking 2019

Polecamy sprawdzić ranking w kategorii Buda dla psa, który codziennie aktualizujemy poprzez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Są tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingBuda dla psaProducentCena
1Zooplus Buda dla psa Sylvan Komfort - L: szer. x gł. x 104 x 91 x 81 cmZooplusAktualna Cena
2Hobbydog Buda - Czarna w łapki - Rozmiar 2HobbydogAktualna Cena
3Hobbydog Buda - Czarna z czerwonym daszkiem - Rozmiar 2HobbydogAktualna Cena
4Trixie buda drewniana dla psa rozm.MTrixieAktualna Cena
5zooplus Exclusive Buda dla psa Sylvan Special L szer x gł x wys. 140 x 110 x 95 cmzooplus ExclusiveAktualna Cena

Buda dla psa - Opinie

  1. Ostatnio się przeprowadziliśmy i pies w końcu może mieć swoje miejsce na dworze. W zimie jest w domu, ale tak, to śpi sobie w budzie. Jednak to sporych rozmiarów owczarek, dlatego też budę zdecydowaliśmy się wybudować samodzielnie. Nie jest to trudne, a można zrobić taki domek, który na pewno spełni swoje zastosowanie.

  2. Bardzo podoba mi się, że zostało tutaj wyszczególnione o jakich wymiarach powinna być prawidłowa buda. Tak wiele się teraz słyszy, że psy siedzą w zbyt małych budach. Najlepsza buda dla psa powinna być przede wszystkim przestronna.

  3. My z mężem postanowiliśmy, że buda dla psa będzie odjechana. Zdecydowaliśmy zrobić ją sami od początku do końca. To był dobry pomysł, bo nie kosztował nas dużo i mogliśmy zrobić wszystko po swojemu. Na zimę zakładamy dodatkowe ocieplenie. Wszystko wygląda tak jak chcieliśmy, a jedna strona ma duże okno, więc wszystko ładnie widać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here