Szelki dla psa

Jeżeli jesteśmy właścicielami czworonożnego pupila to przed nami wiele ważnych decyzji do podjęcia. Zwierzęta dają nam mnóstwo radości, bardzo się do nas przywiązują i kochają nas miłością bezgraniczną. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie im komfortu oraz bezpieczeństwa. Pies wiąże się także z zakupem przeróżnych atrybutów. Są nimi na przykład specjalne ubrania, kagańce czy szelki. Dziś opowiem trochę o tych ostatnich. Czy każdy pies może chodzić w szelkach? Czy naszym pupilom jest wygodnie w takiej uprzęży i co my jako właściciele z tego mamy?

Wbrew pozorom szelki nie są żadną uprzężą dla naszego pupila i nie powodują dyskomfortu. Poza tym jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej smyczy i obroży. Już na wstępie należy zaznaczyć, że wyróżniamy kilka rodzajów szelek. Jedne z nich przeznaczone są głównie dla psów pracujących w służbach mundurowych, inne nadają się dla psów zaprzęgowych a jeszcze inne przeznaczone są na spacery czy podczas podróży samochodem. Te dwa ostatnie rodzaje dostępne są bez większych trudności w każdym sklepie zoologicznym. Jeśli już decydujemy się na szelki dla psa to wybierajmy, te które mają szerokie pasy obejmujące klatkę piersiową. Najbardziej sprawdzają się one także dla psów, które mają bardzo delikatną szyję. Szeroki pas amortyzuje szarpnięcia a delikatny czy wręcz miękki materiał zapobiega podrażnieniom i wytarciom sierści. Poza tym szelki tego typu nadają się także do różnego rodzaju treningów i szkoleń. Jeśli chodzi o kwestie dobrania odpowiedniego rozmiaru to posiadają one spore możliwości regulacji. Niemniej jednak zawsze polecane jest przymierzenie takiego zestawu. W ten sposób szybko przekonamy się jak nasz pies będzie reagował na tego typu urządzenie na swoim ciele. Jeżeli chodzi o szelki do samochodu to także jest to bardzo dobry wybór, jeżeli zapniemy je do pasa bezpieczeństwa to nawet podczas kolizji nasz pupil będzie świetnie chroniony. Kolejną kwestią przemawiającą za szelkami jest także ich duża funkcjonalność w przypadku starszych psów. Jeżeli mają one trudności z wchodzeniem po schodach to takie szelki mogą znacznie ułatwić ten proces. Wystarczy lekko unieść psa i gotowe.

Na koniec pozostaje także kwestia estetyczna, takie szelki to swoisty rodzaj ubrania dla naszego ulubieńca. Możemy wybierać z pośród wielu wzorów i fasonów.

Szelki dla psa - Ranking 2017

Miejsce Nazwa Cena
1Carpatus Uchwyt do latarki na SzelkiAktualna Cena
2Zooplus Miękkie Szelki dla psa, czarne - Rozm. LAktualna Cena
3Zooplus Miękkie Szelki dla psa, czarne - Rozm. XS, 26 - 34 cm obwoduAktualna Cena
4Zooplus Miękkie Szelki dla psa, czarne - Rozm. MAktualna Cena
5Zooplus Exclusive Miękkie Szelki Dla Fretek I Królików - Rozm. Xs: 26 - 34 Cm Obwodu W BrzuchuAktualna Cena

W tabeli prezentujemy ranking najpopularniejszych produktów z kategorii Szelki dla psa. Zestawienie powstało na podstawie danych pobranych z serwisu Skąpiec.pl i przedstawia najpopularniejsze, cieszące się największą popularnością i dobrą opinią produkty. Ranking jest zaktualizowany codziennie.

O to pytają wielbiciele domowych zwierząt:

  • szelki dla kota
  • szelki dla psa
Comments
  1. Julita

    Mam małego pieska, który musi chodzić w szelkach, chociaż na początku bardzo trudno było go do tego namówić. Kupiłam specjalne szelki, bardzo ładne (cena około 100 zł) i w końcu jakoś polubił chodzenie w nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *