Zabawka dla psa

Psy to zwierzęta bardzo żywiołowe, kochające zabawy, zarówno w samotności, jak i z właścicielem. Nie należy zapominać o tego typu aktywności, jeśli zależy nam na odpowiednim rozwoju i dobrym samopoczuciu czworonoga. Oczywiście można to robić bez specjalnych zabawek – wystarczy kawałek sznurka, czy patyk, a nawet jakaś stara zabawka. Jednak zabawa z odpowiednimi akcesoriami jest dużo bezpieczniejsza, a zabawki będą służyły dłużej.

Jeśli więc zależy Wam na psie, a także na budowaniu odpowiedniej relacji między Wami, warto zainwestować w kilka specjalistycznych zabawek. Czym kierować się dokonując wyboru? Zabawki nie muszę być skomplikowane, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał z których przedmioty są wykonane, na ich wielkość oraz to czy nie ma na nich niebezpiecznych elementów, które mogą zostać odgryzione i połknięte. Zabawki powinny być dostosowane do potrzeb konkretnego psa – małe pieski nie mogą dzielić swoich zabawek z dużymi – każda zabawka powinna być na tyle duża, by nie istniało ryzyko zadławienia się.

Jakie konkretnie polecamy zabawki? Z najprostszych, kosztujących grosze – piłka tenisowa, którą pokocha każdy aportujący pies, podobnie jak frisbee. Tego typu zabawki do rzucania można nabyć również w sklepie zoologicznym, wtedy mamy pewność, że materiały są odpowiednie, a wybór jest bardzo duży. Od piłek z wypustkami, po różnego rodzaju konstrukcje z piłki, sznurka, piszczałek.  Nie są to zabawki bardziej polecane psom niż piłka do tenisa, ale pozwalają urozmaicić codzienną aktywność i wiele psów dłużej interesuje się właśnie zabawkami wyprodukowanymi z myślą o nich.

Psy kochają piszczałki! Niekoniecznie miłość tę podzielają ich właściciele, ale jako zabawka na świeżym powietrzu sprawdzają się dobrze. Pochłaniają psy całkowicie, a obserwowanie psa walczącego z piszczącym kurczakiem to czysta przyjemność.

Pamiętajcie, że każda zabawka w momencie kiedy ulega zepsuciu powinna zostać wyrzucona, nie należy czekać aż pies rozprawi się z nią do końca, nie jest to dobre ani ze względów bezpieczeństwa, ani dla układu pokarmowego.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ciekawych zabawkach, które pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Chodzi o zabawki rozwijające psią inteligencję – proste zagadki logiczne, ruchome elementy, które należy odpowiednio przesunąć by dostać się do smakołyka itp. Popularnym wyborem są zabawki firmy Kong, które wymagają od psa wycelowania smakołykiem ze środka w mały otwór na powierzchni zabawki.  Eksperci twierdzą, że rozwija to zdolności umysłowe psiaków, a ja tylko dodam, że jest to fajna zabawka do wykorzystywania w domu.

Zabawka dla psa - Ranking 2017

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Zooplus Piłka TPR z piszczałką - O 6 cmZooplusAktualna Cena
2Trixie podwójna, kolorowa Lina do zabawy dla psa - 60 cm, 500 gTrixieAktualna Cena
3Kong Large Bounzer nr kat. PB1EKongAktualna Cena
4Trixie ZABAWKA ŚWINKA LATEKSOWA 25CMTrixieAktualna Cena
5Flamingo FlamingoAktualna Cena

W tabeli prezentujemy ranking najpopularniejszych produktów z kategorii Zabawka dla psa. Zestawienie powstało na podstawie danych pobranych z serwisu Skąpiec.pl i przedstawia najpopularniejsze, cieszące się największą popularnością i dobrą opinią produkty. Ranking jest zaktualizowany codziennie.

O to pytają wielbiciele domowych zwierząt:

  • zabawka dla psa kurczak forum
Comments
  1. Megg

    Mega popularne są teraz też zabawki od pet pocket, przynajmniej masa moich znajomych zaczyna je mieć. Sama planuję kupić taką wersję mini i zobaczymy jak się sprawdzi 😉

  2. Iza

    Mój ma zabawki wykonane z materiału. Nie wiem dlaczego ale tymi z gumy nie chce się bawić. Te materiałowe sprawdzają się najlepiej, mamy kilka gałganów i bez nich ani rusz. Kilka zabawek można zrobić samodzielnie, a pies na pewno się ucieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *