Kojec dla psa

2
35

Jeśli decydujemy się na posiadanie dużego psa to automatycznie musimy liczyć się z tym, że przetrzymywanie go w domu nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Olbrzymie rasy muszą mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń a trzymanie ich nawet w najładniejszym i największym salonie nie zawsze wychodzi im na dobre. Dlatego też, jeżeli posiadacie jakiegoś dużego psa, lub jeśli Wasz pupil wykazuje ogromną aktywność to warto jest pomyśleć o jakimś wygodnym kojcu. Niektóre rasy mają to do siebie, że ciągle muszą być w ruchu. My jako ich właściciele nie zawsze jesteśmy obecni w domu i nie zawsze mamy szansę powstrzymać ich na przykład przed dewastacją ogrodu. Taki kojec zapewni im odpowiednią przestrzeń, która będzie znosiła ich wybryki, i która jednocześnie będzie ich i tylko ich kątem.

Oczywiście do montażu kojca potrzebny jest odpowiedni metraż, ale nawet w najmniejszym ogrodzie z pewnością uda nam się wygospodarować kawałek przestrzeni dla naszego ulubieńca. Czym kierować się podczas wyboru? W tym przypadku podobnie jak przy wyborze legowiska czy posłania dla psa ważne są wymiary. Im nasz czworonożny przyjaciel jest większy tym musi mieć większą przestrzeń. W niektórych przypadkach taki metraż określany jest także przepisami prawa. Kojce, które dostępne są na naszym rynku idealnie wpisują się w obowiązujące normy. Jeżeli natomiast chodzi o wybór materiału z którego zrobiony jest kojec to możemy zdecydować się na siatkę lub na drewno.

Jeśli nasz pupil ma skłonności do dewastacji to lepszym wyborem będzie siatka – po prostu dłużej nam posłuży. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, żeby podłoga i dach wykonane były z innych materiałów niż siatka. Co do dachu to powinien on chronić naszego psa przed nadmiernym nasłonecznieniem i przed opadami atmosferycznymi. Jeśli chodzi o podłogę to może być ona drewniana lub cementowa. W ogrodzie nie zawsze będzie można postawić kojec bez dna ponieważ nasz pies przy niewielkim wysiłku może zrobić podkop. Chcąc zapewnić jak najlepsze warunki swojemu pupilowi w takim kojcu dobrze jest także umieścić budę. Co prawda pies lubi wolną przestrzeń, ale wtedy gdy śpi lub wypoczywa lubi schować się do mniejszego schronienia, daje mu to poczucie bezpieczeństwa. Poza tym zimą buda jest niezbędnym elementem wyposażenia kojca. Jeżeli chodzi o walory estetyczne to taki kojec może przybierać różne kształty i fasony, wszystko zależy od naszej inwencji.

 

Kojec dla psa - Opinie

  1. Jak dla mnie kojec przede wszystkim musi być dużą przestrzeń, tym bardziej jak mamy dużego psa. Trzeba zapewnić mu bezpieczeństwo i oczywiście komfort. Pies się nie poskarży, ale będzie mu źle, jeżeli mu tego nie zapewnimy.

  2. Kojec dla psa to nie tylko rozwiązanie dla dużych psów. Świetnie sprawdza się również wśród mniejszych piesków. Kiedyś miałam praktyki w niewielkiej hodowli i tam taki kojec sprawdzał się doskonale jeżeli chodzi o malutkie pieski. Wydaje mi się, że taki kojec źle się kojarzy, ale rzeczywiście jest przydatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here