Mata chłodząca dla psa

Czy warto i jaką warto kupić matę chłodzącą dla psa. Wasze opinie i nasz ranking.

0
964

Wiele osób traktuje swojego psa jak członka rodziny. Właściciele dbają o to, żeby zwierzęta były zdrowe i najedzone, często wychodzą na spacery i bawią się ze swoimi pupilami. W ofercie pojawia się coraz więcej ciekawych akcesoriów i gadżetów, które taką codzienną opiekę i zabawę znacznie ułatwiają. Tym razem zajmiemy się matami chłodzącymi dla psów. Jak wybrać najlepszą?

Do wyboru mamy kilka rodzajów mat dla psów. Do najpopularniejszych zaliczymy maty do załatwiania, samochodowe, zapachowe, służące jako legowisko czy chłodzące. Właściciele najczęściej sięgają po maty do załatwiania, które sprawdzają się szczególnie w przypadku szczeniaków. Takie akcesoria pozwalają zachować w domu czystość i uczą zwierzęta załatwiania się w jednym miejscu. W tym tekście zajmiemy się jednak innym gadżetem. Podpowiemy, jak wybrać najlepszą matę chłodzącą dla psa.

Czy warto kupić matę chłodzącą dla psa?

Większość psów nie najlepiej znosi wysokie temperatury. Najgorzej podczas upałów czują się szczeniaki, psi seniorzy oraz suczki będące w ciąży. Są rasy wyjątkowo wrażliwe na słońce, na przykład mopsy czy buldogi. Ich krótkie, spłaszczone pyszczki utrudniają im bowiem prawidłową wentylację oraz chłodzenie. Wysokie temperatury są dotkliwe również dla zwierząt otyłych, posiadających długą sierść czy tych o ciemnym namaszczeniu. W ich przypadku mata chłodząca może okazać się zbawienna.

Zadaniem takiego gadżetu jest, oczywiście, chłodzenie psa. Maty chłodzące pozwalają przetrwać czworonogom upale dni. To bardzo ważne, by nie dopuścić do przegrzania zwierzaka. Aby takie akcesorium spełniało jednak swoją funkcję, powinno być odpowiednio dobrane do wielkości pupila. Dobra mata chłodząca dla psa powinna objąć całe zwierzę. Jeśli jednak nasz pies jest zbyt duży, ważne, by obejmowała przynajmniej jego brzuch. To w jamie brzusznej znajdują się bowiem narządy, które wydzielają dużo ciepła. Warto zadbać o odpowiednie schłodzenie tej części ciała. Odpowiednio dobrana mata chłodząca dla psa pozwoli zachować mu energię i siłę do zabawy. Zwierzę nie będzie ospałe i zmęczone podczas upałów.

Matę chłodzącą możemy położyć zarówno w domu, jak i w samochodzie. Obok maty powinna znaleźć się miska dla psa ze świeżą wodą. W upalne dni odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Ważne również, by nie przebywać z czworonogiem na pełnym słońcu czy w nagrzanym samochodzie.

Dodajmy, że w ofercie dostępne są również maty, które utrzymują komfort cieplny w chłodne dni. Specjalne maty grzewcze to idealne rozwiązanie szczególnie dla psów po operacjach czy zabiegach. Wówczas zwierzęta potrzebują nieco wyższej temperatury ciała, by szybciej wyzdrowieć.

Jak wybrać najlepszą matę chłodzącą dla psa?

Kupując specjalną matę chłodzącą dla swojego pupila warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Mata chłodząca dla psa – rozmiar – wielkość maty należy dostosować do rozmiaru psa. Najlepiej, by była takiej samej wielkości co psie legowisko, a nawet większa. W przypadku małych psów nie jest to problemem. Coraz częściej można również spotkać maty w rozmiarze XXL.
  • Mata chłodząca dla psa – materiał – mata powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej, by była dość gruba. To zmniejszy ryzyko przebicia materiału pazurami czy przegryzienia. Ważne, oczywiście, by mata była wygodna i miękka. Podczas zakupu warto sprawdzić, czy nie posiada ostrych krawędzi lub wystających szwów.
  • Mata chłodząca dla psa – odporność – materiał, z którego wykonana jest mata powinien być odporny na zadrapania czy pogryzienia. Im będzie grubszy, tym lepiej.
  • Mata chłodząca dla psa – łatwość czyszczenia – trzeba wziąć pod uwagę, że pies nierzadko będzie wchodził na matę z brudnymi łapami, dlatego materiał powinien być łatwy w czyszczeniu.

W ofercie znajdziemy obecnie całkiem spory wybór chłodzących mat dla psów. Warto zainwestować w taki gadżet, zwłaszcza jeśli nasz pupil źle znosi upały. Tańszą matę kupimy już za 30-50 złotych. Najdroższe maty kosztują około 200 złotych.

Mata chłodząca dla psa - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Mata chłodząca dla psa, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Mata chłodząca dla psa. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingMata chłodząca dla psaProducentCena
1Trixie Mata chłodząca rom. 110x70cm nr 28687TrixieAktualna Cena
2Trixie Mata chłodząca 90x50cm [28686] MS_13895TrixieAktualna Cena
3Trixie Mata chłodząca TX28686 niebieskaTrixieAktualna Cena
4Trixie Mata Chłodząca 65X50Cm [28684]TrixieAktualna Cena
5Trixie Mata chłodząca,Rozmiar S 40 × 30 cm jasnoniebieskaTrixieAktualna Cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here